Dnes je: Sobota, 10 duben 2021 |
Svátek má: Darja
Liliput od Michelinu
Michelin vyvinul velmi malou, desetipalcovou pneumatiku a kolo (175/70 R10), které vykazují stejné vlastnosti při jízdě na silnici jako...

čtrnáctipalcová pneumatika (175/65 R14). Michelin - sada pneumatika/kolo - je stejně přilnavá k povrchu a brzdí stejně efektivně jako pneumatika, která je součástí originální výbavy vozu. 
Na výrobu těchto nových prototypů je potřeba méně materiálů, aniž by tím byl jakkoliv ovlivněn celkový počet možných ujetých kilometrů, a to je výhodné i kvůli rostoucím cenám kaučuku. Pneumatiky navíc pomáhají snižovat spotřebu paliva a jsou schopny snést až o 15 procent větší zátěž, než pneumatiky stejné velikosti. Malá kola také pochopitelně zaberou méně místa.
Síla Michelinu také spočívá ve schopnosti nabídnout toto nové řešení bez negativního vlivu na další vlastnosti pneumatiky, zejména bezpečnost a životnost. Kromě toho má však inovace navržená Michelinem i další pozitiva. Montáž pneumatiky malé velikosti na auto znamená, že prohlubeň určená pro kolo zabírá méně prostoru. Vnitřní prostor vozu – pod kapotou, uvnitř části pro pasažéry a v kufru je také větší než u vozu s běžnými pneumatikami, takže mají výrobci automobilů prostor pro změny designu vozů. Díky novým pneumatikám se může vozidlo se čtyřmi sedadly snadno proměnit na pětisedadlové, což znamená, že konstruktéři a výrobci již nemusejí přizpůsobovat design vozidla velikosti pneumatik. 

Další z výhod nového řešení je snížení váhy vozidla o téměř 40 kilogramů. To má zejména pro výrobce městských automobilů velký význam, protože nižší váha znamená větší možnosti manévrování s vozem.
Kromě toho, že kola odpovídají všem důležitým bezpečnostním a energetickým standardům Michelinu, nabízí tato nová sada také větší pohodlí. A to je pro výrobce automobilů skutečně důležité.

Zdroj : pneurevue.cz

 

Akce dne
BFGOODRICH G-FORCE WINTER2
195/65 R15 91 T
Osobní zimní
1 150,- Kč
Cena včetně dopravy
Přihlášení

Zapomenuté heslo