Dnes je: Pondělí, 18 října 2021 |
Svátek má: Lukáš
Nokian Tyres stanovila nový světový rekord pro traktory: 130,165 km/h!
Špičkový výkon na ledu a sněhuNový světový rekord pro nejrychlejší traktor byl dosažen vedoucím světovým specialistou na zimní pneumatikyNokian Tyres a výrobcem traktorů Valtra.

Nový úžasný rekord byl dosažen na zasněženém a zledovatělém povrchu ve finském Laponsku.Vícenásobný vítěz Světové rallye Juha Kankkunen s chladnou hlavou řídil stroj rychlostí 130,165 km/h.Překonání rekordu dosáhla světově první zimní pneumatika pro traktory, Nokian Hakkapeliitta TRI (440/80R28 151D a 540/80R38 167D) na traktoru Valtra T234.

„Předtím jsem realizoval špičkové rychlostní testy s několika auty.Tohle bylo poprvé s traktorem a hned jsme získali světový rekord!Pneumatiky a traktor fungovaly opravdu dobře, i když počasí bylo náročné“ říká Juha Kankkunen. 

nokiantyres_fastesttractor_2015.png

 

Roku 2013 dosáhl vynálezce zimní pneumatiky Nokian tyres světového rekordu pro nejrychlejší auto na ledě, kdy jezdec Janne Laitinen z Nokian Tyres dosáhl v rámci testování rychlosti 335,713 km/h na ledě Boothijského zálivu. Přilnavost a rychlost jako nikdy předtím byla dosažena špičkovým produktem, zimní pneumatikou s hroty Nokian Hakkapeliitta 8.

Špičkový výkon na ledu a sněhu

Společnost Nokian Tyres rozšířila svůj univerzální výběr zimních pneumatik na traktory, když přišla na jaře roku 2014 na trh Nokian Hakkapeliitta TRI. Jedinečný dezén, zimní gumová směs a lamelování pneumatiky Hakkapeliitta TRI maximalizují přilnavost a trakci. Diagonální lamelování vytváří na blocích běhounu drážky, které zvyšují počet hran, jež lnou k jízdnímu povrchu, a zlepšují tak podélnou a boční přilnavost. Nejsevernější výrobce pneumatik na světě jako první zavedl pro traktory pneumatiky s blokovým vzorkem před více než 10 lety. 

„Testování v extrémních podmínkách patří mezi klíčové aktivity a vyžaduje jedinečné dovednosti. Chtěli jsme ukázat skutečný výkon nové pneumatiky Nokian Hakkapeliitta TRI. Je to pozoruhodný pohled, když vidíte stroj o hmotnosti 7,7 tun letící kolem rychlostí přes 130 km/h se čtyřnásobným mistrem světa v Rally za volantem! Když traktor jede po zimní silnici takovou rychlostí, vyžaduje to velkou přilnavost, stabilitu a manipulační vlastnosti. To bylo našimi cíli během vývoje Nokian Hakkapeliitta TRI“ říká Tero Saari, projektový manažer výzkumu a vývoje pneumatik společnosti Nokian Tyres. 

Rekordu bylo dosaženo 19. února 2015 na nouzovém letišti Vuojärvi ve Finsku, přibližně 20 kilometrů od města Sodankylä směrem k Rovaniemi. Celková délka trati z udusaného sněhu byla cca 2300 metrů a uprostřed trati byla umístěna jednotka pro měření rychlosti v úseku 50 metrů. 

Organizace Guinnessovy knihy rekordů definuje specifická pravidla světového rekordu pro nejrychlejší traktor. Čas pro traktor na projetí 50ti metrovým rychlostním úsekem se měří v obou směrech. Světový rekord je průměrem těchto dvou měření. Traktor použil letmý start. 

Mistr extrémních podmínek 

Nokian Tyres je nejsevernější výrobce pneumatik na světě. Společnost vyvinula a vyrobila první zimní pneumatiku na světě pro zimní mrazy v roce 1934. O dva roky později se v severské zimě narodila Nokian Hakkapeliitta, která je již legendou všude tam, kde jsou skutečné zimní podmínky. Jedinečné inovace udržovaly pneumatiky Hakkapeliitta na prvních místech testů časopisů rok za rokem, desetiletí za desetiletím.

Od začátku vedlo pečlivé testování a vývoj společnosti Nokian Tyres k bezpečnější a ekologicky přívětivější pneumatice. Daleko za severním polárním kruhem má Nokian Tyres své obrovské zkušební středisko Ivalo (Ivalo Testing Center), též známé jako "bílé peklo", rozkládající se na ploše více než 700 hektarů. Zimní pneumatiky jsou podrobovány zkouškám v extrémních podmínkách 24 hodin denně. 

Společnost je jediným výrobcem pneumatik na světě, který se zaměřuje na produkty a služby umožňující bezpečnou přepravu v severských podmínkách. Její inovativní pneumatiky pro osobní automobily, nákladní automobily a těžké stroje se prodávají především v oblastech, které jsou domovem pro sníh, les a nejnáročnější jízdní podmínky z důvodu změny ročních období.

 

 

zdroj:www.nokiantyres.cz

 

Akce dne
BFGOODRICH G-FORCE WINTER2
195/65 R15 91 T
Osobní zimní
1 150,- Kč
Cena včetně dopravy
Přihlášení

Zapomenuté heslo